niedziela, 19 lutego 2017

STUDIA PODYPLOMOWE „ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ”

Jeżeli jesteś twórczym nauczycielem, który:
- poszukuje nowych rozwiązań w organizacji pracy szkoły lub placówki, w której pracuje,
- lubi swoją pracę i nie postrzega jej jako przymus lub stan przejściowy,
- ma chęć wdrażania zmian,
- jest otwarty na nowości i nie boi się przełamywania schematów,
- potrafi poddać ocenie własną pracę i wprowadzać ciekawe, nowatorskie pomysły,
- wierzy, że zmiana może zaczynać się w klasie, szkole, przedszkolu
to studia podyplomowe, które proponujemy – Zarządzanie Oświatą – są właśnie dla Ciebie.


Studia podyplomowe Zarządzanie Oświatą mają na celu nie tylko wzbogacenie słuchaczy o wiedzę i umiejętności, ale pozwalają też na naukę prawidłowego zarządzania szkołą lub placówką. Wzbudzają w uczestnikach motywację do realizacji ważnych zadań i celów zawodowych. Pozwalają na odkrycie w sobie odpowiednich postaw i cech, aby kreować innowacyjny wizerunek szkoły/placówki. Studia pomagają również w zdobywaniu wiedzy z zakresu poszczególnych funkcji zarządzania szkołą lub placówką oraz zasobami ludzkimi.

Osoby, które ukończą studia podyplomowe będą w pełni przygotowane do podjęcia samodzielnej działalności na rynku oświatowym, jak i do przejmowania pełnej odpowiedzialności za kierowaną przez siebie szkołę lub placówkę. W programie studiów znajdują się zagadnienia przydatne w codziennej pracy osób zajmujących się oświatą w strukturach jednostek samorządu terytorialnego.

Wybierając studia podyplomowe Zarządzanie Oświatą, inwestujesz w siebie, swój potencjał intelektualny i swoją przyszłość.

Tylko ten, który w siebie inwestuje ma szansę na odniesienie w życiu sukcesu i realizację stawianych sobie celów i zamierzeń.

Dołącz do tych, którzy wiedzą, że warto być świadomym uczestnikiem procesu edukacyjnego!

Adresaci
Studia podyplomowe Zarządzanie Oświatą adresowane są do nauczycieli zainteresowanych doskonaleniem zawodowym, pragnących nabyć wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania w edukacji oraz do osób zajmujących się problematyką oświatową w jednostkach samorządu terytorialnego, szkołach i placówkach, a także do tych, którzy przygotowują się do pełnienia funkcji kierowniczych w oświacie.

Cel
Celem studiów podyplomowych Zarządzanie Oświatą jest przygotowanie wykwalifikowanej kadry kierowniczej oświaty do profesjonalnego zarządzania szkołą lub placówką z uwzględnieniem wymogów reformy edukacji.

Uczestnicy studiów zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu problematyki prawno-finansowej prowadzenia jednostek oświatowych z uwzględnieniem szczegółowej organizacji ich działań.

Program studiów obejmuje m.in. tematykę związaną z realizacją nadzoru pedagogicznego, zarządzaniem zasobami ludzkimi, marketingiem oraz efektywnym wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy zawodowej. Ważnym elementem studiów jest także wykształcenie kompetencji menedżerskich do samodzielnego, konkurencyjnego zarządzania szkołą i/lub placówką.

Korzyści
Absolwenci studiów podyplomowych zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne do sprawnego i twórczego zarządzania szkołą lub placówką z uwzględnieniem założeń reformy oświatowej oraz potrzeb wynikających z polityki edukacyjnej regionu. Uzyskają również kwalifikacje w zakresie organizacji i zarządzania oświatą.

Kwalifikacje
Absolwenci studiów podyplomowych uzyskują kwalifikacje uprawniające do zajmowania stanowiska dyrektora lub innego stanowiska kierowniczego w szkole, placówce oświatowo-wychowawczej, placówce kształcenia praktycznego, ośrodku dokształcania i doskonalenia zawodowego, młodzieżowym ośrodku wychowawczym, młodzieżowym ośrodku socjoterapii i placówce zapewniającej opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania (zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek (Dz. U. Nr 184, poz. 1436 ze zm.).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz