DLA KOGO: Dla każdej kategorii wiekowej
CEL: Koncentracja, prowadzenie piłki, koordynacji ruchowa
LICZBA UCZESTNIKÓW: Minimum 8
MIEJSCE PRZEPROWADZENIA: Sala, boisko, orlik
PRZYBORY: Piłki do piłki nożnej, szarfy, kamizelki lub oznaczniki
PRZEBIEG:
Trener lub wychowawca wybiera berka i daje mu szarfę lub kamizelkę tak aby reszta uczestników wiedziała kto jest berkiem. (1 berek na 8 uczestników 2 berków na 16 uczestników itd.) Każdy uczestnik prowadzi piłkę jeżeli złapie go berek łapie piłkę w ręce podnosi nad głowę tak żeby pozostali uczestnicy widzieli, że został złapany i staje w szerokim rozkroku. Złapanego uczestnika zabawy mogą uratować pozostali uczestnicy (oczywiście oprócz berka) przepuszczając piłkę między nogami. Żeby zmobilizować dzieci do intensywnej zabawy można dorzucić dodatkowe tzw. "karne ćwiczenia", np. jeżeli berek złapie wszystkich uczestników (wszyscy będą stali w rozkroku z piłka w rękach trzymaną nad głową) to uczestnicy robią w zależności od wieku uczestników 5, 10 czy 15 przysiadów, pompek, składanek itp.
Modyfikacja : Każdy z uczestników prowadzi piłkę przy nodze i jego zadaniem jest ochrona piłki przed berkiem, którego zadaniem jest wybicie piłki kolegom/koleżankom poza określony teren gry (berek porusza się bez piłki).Osoba, której piłka zostanie wybita robi 5 pajacyków po czym wraca do gry.
OdpowiedzUsuńE.K
Modyfikacja: możno podzielić grupę na 2 drużyny, 6 osób w każdej drużynie. Hala się dzieli na dwie części. Na jednej części jest drużyna w białych koszulkach, po drugiej stronie w czerwonych. Każde dziecko ma piekę. Każdy zespół wybiera berka. Berki bez piłek idą do drużyny przeciwnika. Ich celem jest w ciągu 30 sekund, wybić jak najwięcej piłek w drużynie przeciwnika.
OdpowiedzUsuńH.V
Bardzo dobra zabawa na początek dnia, pod warunkiem, że prowadzący zajęcia ma miejsce, na jej przeprowadzenie.
OdpowiedzUsuńmodyfikacja: osoba złapana przez berka łapie się z nim za ręce i wspólnie próbują złapać resztę aż utworzy się pełny wąż M.P
OdpowiedzUsuń