czwartek, 22 czerwca 2023

Pomysł na zabawę: Pająk i muchy

Przebieg zabawy: Dzieci biegają w luźnej gromadce, naśladując bzykaniem i brzęczeniem latające muchy.

Na sygnał słowny - "pająk" - zastygają w bezruchu, jedno zaś z nich wychodzi na łowy i mijając nieżywe muchy, śledzi czy któraś z nich nie porusza się. Jeżeli muchy poruszają się, pająk zabiera je do swej sieci (miejsce z boku pola zabawowego). Po złowieniu muchy i odprowadzeniu jej do sieci pająk zatrzymuje się tam chwilkę, a w tym czasie muchy znowu swobodnie fruwają. 

4 komentarze:

  1. Uważam, że można by było wprowadzić jakiś sposób by muchy mogły ratować te złapane w sieć na przykład po przez klepnięcie w ramie złapanej muchy. A.Z

    OdpowiedzUsuń
  2. Anastasiya Krasko.

    Aby dodać więcej dynamiki i emocji do zabawy "Pająk i muchy", możemy wprowadzić kilka ulepszeń:

    Dodaj zasady punktacji: Przydziel punkty pająkowi za złapanie much. Każda złapana mucha może mieć określoną wartość punktową. Na koniec zabawy można ogłosić zwycięzcę, który zdobył najwięcej punktów.

    Wprowadź różne role: Oprócz roli pająka, możesz dodać inne role, takie jak "strażnik much", który ma za zadanie chronić muchy przed pająkiem. Strażnik much może próbować odstraszać pająka lub ochronić muchy, aby nie zostały złapane.

    Stwórz większe pole zabawowe: Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, można powiększyć pole zabawowe, aby dzieci miały więcej przestrzeni do biegania. Możesz umieścić przeszkody, za którymi muchy mogą się ukrywać, aby uniknąć pająka.

    Dodaj dodatkowe elementy interaktywne: Możesz umieścić różne przedmioty na polu zabawowym, które będą miały wpływ na przebieg gry. Na przykład, możesz umieścić pułapki, które pająk będzie musiał unikać, albo przedmioty, które muchy mogą używać do obrony przed pająkiem.

    Użyj sygnałów dźwiękowych: Oprócz sygnału słownego "pająk" możesz dodać inne sygnały dźwiękowe, np. dzwonek lub gwizdek, aby oznaczyć różne etapy gry, takie jak początek, koniec rundy, czy złapanie

    OdpowiedzUsuń
  3. Zabawę można zmodyfikować poprzez dodanie większej ilości "pająków" w przypadku bardziej licznej grupy. Wymusi to większą aktywność i czujność "much".
    Bartosz F.

    OdpowiedzUsuń
  4. Złapane muchy stają się pająkami i pomagają w wyłapaniu pozostałych dzieci.
    KG

    OdpowiedzUsuń